Градски велосипед

MS ENERGY eBike c10

Градски велосипед

MS ENERGY eBike c10

Винка RH30 30 Nm

заден мотор

36 V, 13 Ах

батерија

MS ENERGY eBike c10 од семејството на градски електрични велосипеди доаѓа со лесна алуминиумска рамка М (17”) и е исклучително интересен за луѓето кои бараат најдобар сооднос меѓу опсегот и цената. Геометријата и ширината на надворешните гуми се специјално дизајнирани за пријатно возење во град. Сите кабли на велосипедот се интегрирани преку рамката на велосипедот. Велосипедот е опремен со нова генерација на сигурен заден мотор VINKA RH30 и батерија од 468 Wh со која можете да постигнете опсег до 100 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот е опремен со пакет опрема што вклучува предни и задни браници и светла.

Приказ

Водоотпорниот HD екран обезбедува јасен приказ на сите важни информации без оглед на временските услови. Дури и силен ветер или дожд не му пречат. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време како и информации за можни проблеми во работењето на вашиот eBike.

Спецификации

Модел Градски жени Основни
MS ENERGY име MS ENERGY eBike c10
Мотор / Мотор Задна Vinka RH30 30 Nm
Екран / Екран KEYDISP KD-58C
Батерија Ракета Kaiyisi 36V 13Ah
Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
Домет / Опсег 80 – 100 км
Рамка 17″ М, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка Goldenwheel Вилушка од нерѓосувачки челик
Заден менувач Shimano Tourney TY200, 6 брзини
Рачка на менувачот Shimano Tourney SL-TX50
Касета Shimano MF-TZ500 14-28T
Ланец / Ланец KMC z7
Возење / Орган за синџири Prowheel челик PRO-E40, 40T
Сопирачки / Рачка на сопирачките Логан LL-E402DG
Предни сопирачки / Предни сопирачки Промакс легура, сопирачки V
Задни сопирачки / Задни сопирачки Промакс легура, сопирачки V
Гуми Wanda P1025 26″ x 1,75″
Тркала / бандажи Двоен ѕид алуминиумска легура, 36H
Спој на предното тркало Shunfeng SF-HB03F, 36H
Спој на задните тркала Shunfeng SF-HB03F, 36H
Краци Нерѓосувачки челик
Волан / Рачка ширина: 610мм Алуминиум
Зафати / Зафати Гума, ширина: 135 mm
Цевка на воланот / Стебло Алуминиумска легура
Лежиште за вилушка / слушалки 28.6*44-50.6*30
Седиште / Седло Вандер ВД862-01
Цевка на седиштето / Столб за седење Алуминиум 27,2мм*350мм
Педали Феимин FP-830A
Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина 100 кг
Тип на велосипед Градски еВелосипед
Сподели:
MS ENERGY eBike c10

Дополнителна опрема

Кој вели дека безбедноста и трендот не одат заедно, не видел додатоци на MS Energy што ќе го претворат вашето градско возење во сосема ново привлечно искуство