Градски велосипед

MS ENERGY eBike c101

Градски велосипед

MS ENERGY eBike c101

Ananda M81 250W 80Nm

мотор

36 V, 15 Ах

батерија

MS ENERGY eBike c101 е градски велосипед опремен со менувач SHIMANO ALTUS и предна суспензија SUNTOUR NEX. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење низ градот безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO HD-T275 хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќниот мотор ANANDA M81 со 80 Nm и LG батерија од 504 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и степенот на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

Приказ

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, за да можете лесно да го следите секој чекор од вашето возење.

Спецификации

MS ENERGY име MS ENERGY eBike c101
Мотор / Мотор Ananda M81 250W 80Nm
Екран / Екран Ананда LCD D10
Батерија 36V 14Ah LG литиумска батерија
Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
Домет / Опсег 120 – 130 км
Рамка 21″ L, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка Suntour NEX, патување од 60 мм
Заден менувач Shimano Altus RD-M310 8 брзини
Рачка на менувачот Shimano Altus SL-M310 8 брзини
Касета Sunrace CSM55-8AV 11-34T
Ланец / Ланец KMC X8 EPT
Возење / Орган за синџири Prowheel, 34T
Сопирачки / Рачка на сопирачките Tektro HD -T275, алуминиум
Предни сопирачки / Предни сопирачки Tektro HD-T275, 180mm
Задни сопирачки / Задни сопирачки Tektro HD-T275, 160mm
Гуми CST C1698 27,5″ x 1,75″
Тркала / бандажи Двоен ѕид алуминиумска легура, 36H
Спој на предното тркало Moudus MD-JA159F, 36H
Спој на задните тркала Режим MD-JA259R, 36H
Краци Нерѓосувачки челик
Волан / Рачка ширина: 680мм Алуминиум
Зафати / Зафати Вело гума 130мм
Цевка на воланот / Стебло Зум, алуминиумска легура
Лежиште за вилушка / слушалки 28,6*44-55*30, H=24,1 mm
Седиште / Седло СР – Рио унисекс
Цевка на седиштето / Столб за седење 30,4*350мм, легура на алуминиум
Педали Па, пластика+гума
Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина 120 кг
Тип на велосипед Градски еВелосипед
Сподели:
MS ENERGY eBike c101

Дополнителна опрема

Кој вели дека безбедноста и трендот не одат заедно, не видел додатоци на MS Energy што ќе го претворат вашето градско возење во сосема ново привлечно искуство