Градски велосипед

MS ENERGY eBike c12

Градски велосипед

MS ENERGY eBike c12

25 км на час

макс. брзина

36 V, 15 Ах

батерија

MS ENERGY eBike c12 од семејството на градски електрични велосипеди доаѓа со лесна алуминиумска рамка со големина M (17”), исклучително интересна за луѓето кои бараат најдобар сооднос меѓу опсегот и цената. Геометријата и ширината на надворешните гуми се специјално дизајнирани за пријатно возење во град. Сите кабли на велосипедот се интегрирани преку рамката на велосипедот. Велосипедот е опремен со новата генерација на популарниот заден мотор VINKA RH30 и батерија од 461 Wh со која може да постигнете опсег до 100 километри (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и степенот на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

Приказ

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, така што лесно можете да го разберете секој чекор од возењето.

Спецификации

Рачка на

Вртење за синџири

Спој на

Спој

Столб за

MS ENERGY име MS ENERGY eBike c12
Мотор / Мотор Заден Vinka RH30 250W 30Nm
Екран / дисплеј тастатура KD-58C
Батерија / Батерија Литиум 36V 12,8Ah 461Wh
Полнач / Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
Досег 80 – 100 км
Рамка 17″ М Двоен ѕид од алуминиумска легура, мазно заварување
Вилушка / режим на вилушка Патување од 40 mm
Заден менувач Shimano Tourney TY200, 7 брзини
менувачот Shimano Tourney SL-TX50
Касета Shimano MF-TZ500 14-28T
Ланец KMC z7
Prowheel челик PRO-E40, 40T
Рачка на сопирачките Logan LL-E402DG
Предни сопирачки / Предна сопирачка Repute DSC-730A (мевче), 160 mm
Задни сопирачки / Задни сопирачки Repute DSC-730A (мевчиња), 160 mm
Гуми / Пневматици Wanda P1025 26 ”x 1,75”
Тркала / бандажи Двоен ѕид од алуминиумска легура, 36H
предните тркала Shunfeng SF-A210F, 36H
на задните тркала Shunfeng SF-A210F, 36H
Краци од нерѓосувачки челик
Волан / Ширина на рачката: 610 mm Алуминиум
Рачки / Рачки Гума, ширина: 135мм
Волан / Стебло Алуминиумска легура
Лежиште за вилушка 28,6 * 44-50,6 * 30, В: 23 мм
Седло Vander VD-1150-23
седишта Алуминиум 27,2 мм * 350 мм
Педали / Педали Feimin FP-830A
Максимално оптоварување / Дозволена вкупна тежина 100 кг
Тип на велосипед City eBike

Дополнителна опрема

Кој вели дека безбедноста и трендот не одат заедно, не видел додатоци на MS Energy што ќе го претворат вашето градско возење во сосема ново привлечно искуство