Градски велосипед

MS ENERGY eBike c500

Градски велосипед

MS ENERGY eBike c500

25 км на час

макс. брзина

36 V, 15 Ах

батерија

Градскиот велосипед MS ENERGY eBike c500 е опремен со менувач со врвен квалитет SHIMANO ALTUS, патување на предната суспензија 100 mm и цевка за седиште со суспензија, што го прави вашето возење повеќе од удобно. Велосипедот е опремен со извонреден централен мотор BAFANG M200 кој постигнува вртежен момент од 65 Nm. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO HD-T275 хидраулични сопирачки. LG батеријата 16Ah ви дава домет до 160 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и степенот на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

Display

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, за да можете лесно да го следите секој чекор од вашето возење.

Спецификации

Модел Градски жени високи (големина М, големина L)
MS ENERGY име MS ENERGY eBike c500
Мотор / Мотор Bafang M200, среден мотор од 250 W 65 Nm
Екран / Екран Bafang LCD, помош за брзина од 5 нивоа
Батерија Батерија LG 36v 16Ah
Полнач AC 100V – 230V Паметен полнач
Домет / Опсег 150 – 160 км
Рамка 17″S / 19″M, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка Заклучување, патување: 100 mm
Заден менувач Shimano Altus 8 брзини
Рачка на менувачот Shimano ASLM3158RC 8 брзини
Касета Шимано турнир CSHG2008 11-32T
Ланец / Ланец KMC z7
Возење / Орган за синџири Bafang CW B1.A1, 38T
Сопирачки / Рачка на сопирачките Tektro HD -T275, алуминиум
Предни сопирачки / Предни сопирачки Tektro HD-T275, 160mm
Задни сопирачки / Задни сопирачки Tektro HD-T275, 160mm
Гуми CST C1446 28” x 1,75
Тркала / бандажи Двоен ѕид алуминиумска легура
Спој на предното тркало 36H, брзо ослободување 115мм
Спој на задните тркала 36H, касета со 8 брзини, брзо ослободување
Краци Нерѓосувачки челик
Волан / Рачка ширина: 660мм Алуминиум
Зафати / Зафати Гума од 130 мм
Цевка на воланот / Стебло Прилагодлив ZOOM 110mm / 41mm
Лежиште за вилушка / слушалки 1 -1/8*44/50*30, В: 19,9мм
Седиште / Седло ФС ФУ-2020-12
Цевка на седиштето / Столб за седење ZOOM 350mm, модел на суспензија
Педали Wellgo C169
Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина 120 кг
Тип на велосипед Градски еВелосипед
Сподели:
MS ENERGY eBike c500

Дополнителна опрема

Кој вели дека безбедноста и трендот не одат заедно, не видел додатоци на MS Energy што ќе го претворат вашето градско возење во сосема ново привлечно искуство