планински велосипед

MS ENERGY eBike m100

планински велосипед

MS ENERGY eBike m100

25 км на час

макс. брзина

36 V, 15 Ах

батерија

Нова MS ENERGY M100 eBike е одличен избор за возење надвор од патот по шумски патеки и ридски предели, покрај реки или на море до затскриена плажа, како и за секојдневно возење во град до работа, продавници или за пијачка со пријателите. Опремен е со менувач Shimano Alivio и предна суспензија Suntour со патување од 100 mm. Интересната геометрија на суспензијата и надворешните гуми Maxxis ќе го претворат вашето возење во полнокрвна авантура. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум Tektro хидраулични улични сопирачки. Удобноста на возењето и убавината на дизајнот го ставаат овој велосипед во центарот на вниманието. Моќниот мотор Ananda и батеријата од 540 Wh ќе ви овозможат опсег до 130 km (се разбира – во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, виткоста на возачот и степенот на користена помош).

Гувернерот

Ергономски и многу логично поставените контроли за управување со нивоата на електрична помош, брзини, предна и задна сопирачка како и неопходното ѕвонче ќе ви овозможат лесно и безбедно управување со овој евелосипед.

Спецификации

Рачка на

Вртење

Спој на

Спој

Лежиште за

Тврда опашка

MS ENERGY име MS ENERGY eBike m100
Мотор / Мотор Ananda M81 250W 80Nm
Дисплеј Ananda LCD D10
Батерија 36V 15Ah Литиумска батерија
Полнач / Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
Досег / Досег 120 – 130 км
Рамка / Рамка 21″ L Алуминиумска легура 6061
Вилушка Suntour XCM, патување 100 mm
Заден менувач Shimano Alivio 9 брзини, 11-34T
менувачот Shimano Alivio 9 брзини
Касета Sunrace CSM909AV 11-34T
Ланец / Ланец KMC e9 EPT
со синџири Prowheel , 38T
Сопирачки / Рачка на сопирачките Tektro Hydraulic рачка HD-M275
Предни сопирачки / Кочница предна Tektro сопирачка HD-T275 180mm
Задни сопирачки / Кочница задна Tektro сопирачка HD-T275 180mm
Гуми / Гуми Maxxis Rekon 29 ”x 2,40
Тркала / бандажи PowerWheel, алуминиум, 29”
предните тркала Joytech, 32H
на задните тркала Joytech, 32H
Краци од нерѓосувачки челик
Волан / Рачка Алуминиумска легура, ширина 720мм
Зафати Вело, Гума
Волан / Стебло ZOOM 28,6 * 31,8 * 90
вилушка NECO H384M
Седло SR 1217HRN
Столб за седишта Алуминиумска легура, 350мм
Педали / Педали Алуминиумска легура FP-922
Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина 100 kg
од типот eMTB велосипед
Сподели:
MS ENERGY eBike m100

Дополнителна опрема

Кој вели дека безбедноста и трендот не одат заедно, не видел додатоци на MS Energy што ќе го претворат вашето градско возење во сосема ново привлечно искуство