планински велосипед

MS ENERGY eBike m11

планински велосипед

MS ENERGY eBike m11

80 - 100 км

дофат*

36 V, 13 Аh

батерија

Без разлика дали уживате во возењето сами или во друштво, MS Energy m11 eBike ќе ви овозможи целосно искуство на слобода и на ридови и на градските улици. Изграден е од лесна алуминиумска рамка и опремен со 8-брзински менувач Shimano Altus, предна суспензија Suntour 100 mm, надворешни гуми CST и премиум Tektro сопирачки. Благодарение на моќниот Shengyi мотор и батеријата од 468 Wh, ќе уживате во возењето со досег до 100 km (се разбира, во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на користена помош) .

Приказ

Водоотпорниот HD дисплеј секогаш ќе ви прикажува точни информации за преостанатата моќност на батеријата, поминатото растојание, брзината на движење, како и можните грешки, дури и при дожд или ветровито време.

Спецификации

MS ENERGY име MS ENERGY eBike m11
Мотор / Мотор Shengyi централен мотор 250W 40Nm
Екран / дисплеј LCD C300s
Батерија 36V 13Ah Литиумска батерија
Полнач / Полнач AC 100V – 230V Паметен полнач
Домет / Опсег

80 – 100 km* ( Опсег за кој се наведува дека е тестиран со брзина од 20 km/h со возач од 75 kg во идеални временски и теренски услови. Во случај на отстапување од условите за тестирање, опсегот може да отстапи од декларираниот опсег.)

Рамка 21”L, алуминиумска легура
Fork Suntour XCM, Патување: 100m, Заклучување
Заден менувач Shimano Altus RD-M310 8 брзини
Рачка за облога Shimano Altus SL-M315-8R 8 брзини
Касета LY-1108HFN Freewheel 11-32T
Ланец / Ланец KMC X8
Вртење со синџири Prowheel 38T
Рачка на сопирачката Механичка рачка E18DG
Предни сопирачки / Кочница напред Tektro brake MD – 300 180mm
Задни сопирачки / Кочница задна Tektro сопирачка MD – 300 160mm
Надворешни гуми / Tyres CST 29 x 2,40
Тркала / бандажи PowerWheel, 29″
Спој на предните тркала Joytech 36H
Спој на задните тркала Joytech 36H
Краци од нерѓосувачки челик, црни
Волан / Рачка Алуминиумска легура, Ширина 680мм
Зафати Velo гума 120mm
Волан / Стебло ZOOM 28,6 * 31,8 * 90
Лежиште за вилушка VP 28,6 * 44/55 * 30 / H = 24,1
Седло SR-Rio Man
Столб за седиште KSP, легура на алуминиум 350мм
Педали / Педали Feimin, алуминиумска легура
Максимално оптоварување / Дозволена вкупна тежина 120 кг
Тврда опашка од типот eMTB велосипед
Сподели:
MS ENERGY eBike m11

Дополнителна опрема

Кој вели дека безбедноста и трендот не одат заедно, не видел додатоци на MS Energy што ќе го претворат вашето градско возење во сосема ново привлечно искуство