Трекинг велосипед

MS ENERGY eBike t100

Трекинг велосипед

MS ENERGY eBike t100

120 - 130 км *

дофат

36 V, 15 Ах

батерија

MS ENERGY eBike t100 е трекинг велосипед кој е опремен со менувач SHIMANO ACERA и предна суспензија со удар од 60 mm. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќниот мотор Ananda M81 и батеријата од 540 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

Приказ

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, така што лесно можете да го разберете секој чекор од возењето.

Спецификации

Заклучување на

Рачка на

Вртење

на сопирачките

Спој на

Спој

MS ENERGY име MS ENERGY eBike t100
Мотор / Мотор Ananda M81 250W 80Nm
Приказ Ananda D10
Батерија 36V 15Ah Литиумска батерија
Полнач / Полнач AC 100V – 230V паметен полнач
Домет / Опсег 120 – 130 км* (Наведениот опсег е тестиран со брзина од 20 km/h со возач од 75 kg во идеални временски услови и теренски услови. Во случај на отстапување од условите за тестирање, опсегот може да отстапи од декларираниот опсег.)
Рамка 21”L, алуминиум 6061, мазно заварување
вилушка , патување: 60 mm
Заден менувач Shimano Acera со 8 брзини
менувачот Shimano Altus 8 брзини
Касета Sunrace 11 -34T
Ланец KMC x8
со синџири Prowheel , 38T
Сопирачки / Рачка Tektro HD -T275, алуминиум
Предни сопирачки / Кочница напред Tektro HD -T275, 180mm
Задни сопирачки / Кочница задна Tektro HD -T275, 160mm
Пневматици CST 29” x 2,10
Тркала / бандажи Двоен ѕид од алуминиумска легура
предните тркала Joytech, 32H
на задните тркала Joytech, 32H
Краци од нерѓосувачки челик
Волан / Ширина на рачката: 680 mm Алуминиум
Зафати Velo гума 130mm
Волан / Стебло ZOOM прилагодлив 110mm / 41mm
Лежиште за вилушка 1 -1 / 8 * 44/50 * 30, В: 19,9 мм
Седло FS FU-2020-12
Цевка за седиште 30,4 * 350 mm,
Педали / Педали Wellgo C169
Максимално оптоварување / Дозволена вкупна тежина 120 кг
Тип на велосипед Трекинг еВелосипед
Сподели:
MS ENERGY eBike t100

Дополнителна опрема

Кој вели дека безбедноста и трендот не одат заедно, не видел додатоци на MS Energy што ќе го претворат вашето градско возење во сосема ново привлечно искуство