Biçikletë mali

MS ENERGY eBike m100

Biçikletë mali

MS ENERGY eBike m100

25 km/h

Maks. Shpejtësia

36 V, 15 Ah

Bateria

ENERGJI E RE MS M100 eBicikl është një zgjedhje e shkëlqyer për shëtitje jashtë rrugës në shtigjet pyjore dhe zonat kodrinore, lumenjtë e kaluar ose në det në një plazh të izoluar si dhe për qytetin e përditshëm ngasin për në punë, dyqane ose për pije me miqtë. Ajo është e pajisur me një transmetim Shimano Alivio dhe një pezullim përpara Suntour me një gatë prej 100 mm. Gjeometria interesante e pezullimit dhe gomat e jashtme maxxis do ta kthejnë udhëtimin tuaj në një aventurë të plotë. Biçikleta vjen me një kornizë alumini të lehtë dhe frena hidroulike Premium Tektro. Rehatia e vozitjes dhe bukuria e dizajnit e pozicionojnë këtë biçikletë në qendër të vëmendjes. Motori i fuqishëm Ananda dhe bateria 540 Wh do t’ju japin një gamë deri në 130 km* (natyrisht – në varësi të konfigurimit të terrenit, kushteve të motit, shkëlqimit të shoferit dhe shkallës së ndihmës së përdorur).

Qeveris

Kontrollet e vendosura në mënyrë ergonomike dhe shumë logjike për kontrollin e fazave të ndihmës elektrike, lëkundjet e marsheve, frenat e përparme dhe të pasme si dhe kambana e pashmangshme do t’ju lejojnë të operoni lehtësisht dhe në mënyrë të sigurtë këtë eBicikl.

Specifikimet

MS ENERGY NAMEMS ENERGY eBike m100
Motor / Motor Ananda M81 250W 80Nm
Display / Display Ananda LCD D10
Bateria / Bateria 36V 15Ah Bateria e litiumit
Charger / Charger AC100V – 230V Smart Charger
Domet / Varg 120 – 130 km* (Gama e përmendur është testuar në 20 km/h me një shofer 75 kg në mot ideal dhe kushte jashtë rrugës. Në rast të devijimit nga kushtet e testimit, gama mund të devijojë nga ajo e deklaruar.)
Korniza / Frame 21″ L Aliazh Alumini 6061
Fork / Fork Suntour XCM, udhëtim 100mm
Gearbox i pasëm / Derailleur e pasmeShimano Alivio 9 shpejtësi, 11-34T
Leva ingranazhi / Shift Lever Shimano Alivio 9 shpejtësi
Cassette / Cassette Sunrace CSM909AV 11-34T
Zinxhir / Chain KMC e9 EPT
Drive / Chainring Prowheel, 38T
Levë frenash / Frenues Tektro Levë Hidraulike HD-M275
Frenat e përparme / Frena frenash Tektro frenat HD-T275 180mm
Frenat e pasme / Frena frenash Tektro frena HD-T275 180mm
Gomat e jashtme / Tyres Maxxis Rekon 29″ x 2,40
Rrota / Rims PowerWheel, alu, 29»
Para Hub / Front Wheel hub Joytech, 32H
Qendër e pasme / Rrotë e pasme hub Joytech, 32H
Fletat / Flet çeliku pa njolla
Timon / Aliazh Handlebar Aluminium, gjerësi 720mm
Kapëse / Grips Velo, Gomë
Tub timoni / Stem ZOOM 28.6* 31.8*90
Mbajtëse rojtari /Headset NECO H384M
Sedilje / SaddleSR 1217HRN
Tub ndenjës / Aliazh post Aluminium seat, 350mm
Pedale / Pedals Aluminium aliazh FP-922
Ngarkesa maksimale/ Lejohet pesha totale 100 kg
Lloji i biçikletës / Bishti fortë biçikletës MTTB
Ndarë:
MS ENERGY eBike m100

Aksesorë

Kush thotë se siguria dhe prirja nuk përzihen që nuk kanë parë aksesorë të MS Energy që do ta kthejnë udhëtimin tuaj në qytet në një përvojë krejt të re që të kap sytë